Poznaj zalety i zastosowania paneli winylowych

Panele winylowe to świeży produkt na rynku w Polsce. Duża ilość osób może posiadać negatywne skojarzenia, gdy widzi nazwę panele winylowe. Zapewne ma wówczas przed oczami produkty z minionej epoki, które kojarzone są z niskim standardem wykończenia. Nowoczesne panele winylowe to natomiast coś absolutnie innego. Gdynia to miejsce, w którym to rozwiązanie staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj pokażemy Ci jakie dobre strony ma to rozwiązanie i gdzie można je zastosować.

Jakie są właściwości paneli winylowych?

Panele winylowe składają się zazwyczaj z czterech powłok, z czego zewnętrzna warstwa odpowiada za szczelność powierzchni. Poniżej warstwy wierzchniej znajduje się warstwa z wydrukiem wzoru podłogi – najczęściej jest to imitacja drewna. W następnej kolejności znajduje się rdzeń winylowy i warstwa stabilizująca. Ze względu na swoją dużą odporność panele winylowe idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach mocno eksploatowanych. Często stosuje się je w bibliotekach, pomieszczeniach użyteczności publicznej.

Zalety paneli winylowych

Nie bez przyczyny panele winylowe cieszą się tak wielką renomą. Ze względu na swoje doskonałe cechy i przystępną cenę można je zauważyć w wielu miejscach. Wśród najistotniejszych plusów podłóg winylowych wyróżniamy:

Wybór wzorów

Obecnie na rynku znajduje się tak wiele typów paneli winylowych, że z pewnością każdy odnajdzie coś dla siebie, poza klasycznymi, drewnianymi imitacjami znajdziemy także ceramiczne czy kamienne.

Gwarancja ciszy

Właściwości akustyczne paneli winylowych są wyjątkowo prawidłowe, panele tłumią odgłos, który tworzy się w czasie chodzenia.

Nieskomplikowany montaż

Panele winylowe nadają się do samodzielnego montażu, szczególnie te elastyczne; większość z nich montuje się przez bez użycia kleju, a sam montaż trwa tylko kilka godzin.

~~~~~~~~~~

Czy panele winylowe to dobry wybór? Według nas bez wahania – tak. Sprawdź okoliczne firmy oferujące montaż paneli winylowych w Gdańsku czy całym w Trójmieście i wybierz odpowiednią podłogę do swojego wnętrza.

Źródło informacji: https://domistyl.pl/oferta/podlogi/winylowe/