Jakie trendy modne w 2022 roku – wystrój wnętrz

Trendy wnętrzarskie na 2022 rok w większości będzie podobne do tych z poprzedniego roku, niemniej jednak pojawi się też pare nowych trendów, które zaskoczą wielu. Rok 2022 skupia się w znacznej mierze na środowisku, a także na przedmiotach ręcznie robionych.

Zobacz jakie barwy będą trendem we wnętrzarstwie w 2022

Uposażenie wykonane z wegańskich tworzyw jest to integralny składnik trendów we wnętrzach w 2022. Kolorem przewodnim w tym roku jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 kładzie nacisk na zielone dodatki w urządzanych wnętrzach. Najbardziej popularne są głębokie barwy które kojarzą się z kryształami. 

Oprócz koloru zielonego w trendy wpisuje się jeszcze fioletowy. Ten kolor nie był dawno widziany w trendach wnętrzarskich. Jako ciekawostkę dodamy, że kolor fioletowy najmodniejszy był w latach 80. W bieżącym roku najpopularniejszy jest barwa ametystu, lawendy albo jagody.

Niemniej jednak tegoroczne trendy wnętrzarskie będą łaskawe także dla entuzjastów minimalizmu ze względu na to że w modzie będą również  ciepłe kolory ziemi, takie jak  gliniana szarość, beż, ochra.

Zobacz Które meble będą wieść prym w tym roku

W bieżącym roku w dalszym ciągu w modzie są meble systemowe. One są od kilku lat sporą popularnością. Nic w tym dziwnego, w związku z ich ogromną praktycznością.  Meble modułowe które będą modne w 2022 zaskoczą nas nisko umieszczonym siedziskiem które jest wyraźnie zainspirowane wystrojem azjatyckim.

Można również wspomnieć, że najnowsze moda w wnętrzarstwie mocno nawiązują do dekoracji lat 80. 

Jakie tkaniny jest w modzie w 2022? – zobacz!

Aranżacje wnętrz, zwłaszcza sypialni w 2022, są oparte na miękkich tapicerkach i przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Królem tkanin welur, jest on nie tylko miękki, to jeszcze świetnie odbija światło, przez co jest to idealny materiał do klasycznych domów.
Warto również dodać, że plany wnętrz w 2022 tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektant wnętrz, których miejscem pracy jest przykładowo Warszawa lubią tapicerki o konkretnym splocie, lnianą pościel i cieniutkie wykonane z lnu zasłony które są w stanie nadać modernistycznym wnętrzom lekkiego, rustykalnego klimatu. 

Które kamienie są w trendzie w tym roku?

Marmur – to ten  luksusowy oraz chłodny minimalistyczny kamień jest trendem 2022 roku. Ten kamień stosuje się do tworzenia na przykład  stołów, stolików i blatów kuchennych.
A także w tym roku w nowoczesnych domach nie zabraknie różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafelków ściennych, jako część mebli oraz materiał, z którego wykonane są dodatki.

Zobacz dlaczego w tym roku recykling jest tak ważny w trendach dekoracyjnych

Wszystko wskazuje na to, że moda na ekologię w pełni przeniknęły do branży wnętrzarskiej. Moda wnętrzarska na 2022 rok jasno stwierdzają, że recykling jest ogromnie ważna. Przedsiębiorstwa meblowe ścigają się w wytwarzaniu mebli i dodatków z ekologicznych materiałów.
Niemniej jednak nie oznacza to, że za wszelką cenę musisz urządzić swoje mieszkanie innowacyjnymi przedmiotami eko. W recyklingowe trendy we wnętrzach wspaniale wpiszą się meble z palet, bądź nawet zakupione na pchlich targach. Można też wyszukać ciekawe meble z PRL-U, które w tym roku też są modne. Generalnie podstawą ekotrendu jest zmniejszenie konsumpcji.

Które style wnętrzarskie są w trendzie w 2022?

Style we wnętrzach w tym roku będą bardzo zróżnicowane. Na początku możemy zaobserwować, modę na styl klasyczny a także fascynację naturą, z drugiej zaś strony widoczny jest trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. A także w tym roku wraca do nas moda z lat 80. Obserwujemy także u projektantek fascynację stylem orientalnym.