Co nas czeka jeśli chcemy zatrudnić firmę sprzątająca w Gdańsku lub Gdyni?

Najczęściej firma sprzątająca wynajmowana jest do posprzątania biur, lokali usługowych albo dużych firm. Przeważnie spotykamy się z chęcią wynajęcia takiej firmy kiedy najemcy opuszczają dom i nie chce im się dokładnie go czyścić, albo zdążyli opuścić mieszkanie i zostawili burdel, a właściciel nie chce zajmować się tym samemu. W ostatnim czasie coraz popularniejsze jest szukanie firmy do sprzątania do zwykłych mieszkań a także domów, w sytuacji kiedy mieszkańcy nie mają czasu albo zdolności, a stać ich na firmę sprzątającą. Jak przebiega taka usługa? Ile kosztuje firma sprzątająca w Gdańsku i w Gdyni i co składa się na te koszta.

Od czego zależy cena firmy sprzątającej?

Cena sprzątania mieszkań i biur zależy od tego jak duży jest podmiot, który będzie wykonawcą. Koszty wynajęcia jednej osoby, która pracuje jako sprzątaczka będą niższe niż w przypadku dużej firmy, która zatrudnia kilkanaście lub kilkadziesiąt pracowników. Następna rzecz, od której będzie zależeć koszt serwisu to czy planujemy wynająć osobę do posprzątania jednorazowo, czy regularnie, dla przykładu raz w tygodniu.

Następny aspekt to lokalizacja – odmienne ceny za sprzątanie lokali będą w Gdańsku niż w mniejszej miejscowości. Istotne jest także czy Twój lokal do posprzątania jest w centrum miasta, czy na obrzeżach.

Poza tym niezmiernie istotna jest ilość m2 biura i jego stan. Znacznie więcej czasu zajmie sprzątanie 3 piętrowego budynku niż kawalerki. Co za tym idzie – im dłuższy czas pracy tym droższy jest serwis. Analogicznie jest z zabrudzeniem i naszymi oczekiwaniami co do sprzątania. Jeśli planujemy odkurzenia, umycia podłóg i starcia kurzy to nie zajmie to dużo czasu. Jeśli jednak chcemy aby umyć okna, fugi i lodówkę, albo żeby wysprzątać dom po tym jak skończyliśmy remont – musimy liczyć się z większą ceną.

Sprzątanie biura a sprzątanie mieszkania – jaka to różnica?

Sam proces sprzątania wygląda najczęściej jednakowo, może się jednak różnić cena, czas wykonania, lub ilość osób sprzątających. Przy sprzątaniu mieszkania wystarczy jedna sprzątająca osoba, biura zazwyczaj są wielkopowierzchniowe i jeśli chciałaby je posprzątać jedna osoba to zajęłoby jej to niezmiernie dużo czasu. Dlatego w biurach często konieczna jest większa ilość osób. Różnić może się również zakres obowiązków – w domu priorytetowe jest dla nas pozbycie się kurzu z mebli, zrobienie prania i wyprasowanie go, kiedy w firmach ważniejsze będzie ogarnięcie biurek, wyrzucenie śmieci i dezynfekcja łazienek.

Ile trzeba zapłacić za sprzątanie biura w Gdańsku i Gdyni?

Koszt zdecydowanie waha się w zależności od tego, jakie masz życzenia, jak duże jest biuro do posprzątania i z jaką częstotliwością konieczne będzie wykonywanie tego. Cenniki firm sprzątających w Gdańsku lub Gdyni mogą przedstawiać cenę za godzinę albo za cały lokal. Za wyczyszczenia kawalerki możesz być przygotowany na koszt od 120 do 150 zł. Jeżeli Twoje mieszkanie jest większe i ma przynajmniej 3 pokoje, ta cena prawdopodobnie urośnie nawet do 250-270 zł. Jeżeli myślisz o tym, żeby bonusowo umyć okna, dolicz do tej ceny jeszcze trochę pieniędzy. Minimum 30 zł więcej dasz za ten bonus w Gdańsku lub w Gdyni. Jeśli okna są niestandardowej wielkości, lub chcesz umycia okien balkonowych, to dolicz co najmniej 40zł. W przypadku kiedy masz domek jednorodzinny powinieneś liczyć się z jeszcze większą cena – przynajmniej 100-150 zł więcej może Cię to kosztować w Gdańsku lub Gdyni. Posiadacze lokali usługowych będą musieli zapłacić za sprzątanie zdecydowanie najwięcej. Koszt tego serwisu w Gdańsku i Gdyni to przynajmniej 500 zł za powierzchnię 100-200m2. 

Pamiętaj, że wymienione przez nas ceny są niezobowiązujące. Wiele jest zależne od indywidualnych umów z firmą sprzątającą. W Gdańsku i Gdyni na 100% znajdziesz taką, która zaproponuje Ci atrakcyjną stawkę. Jedną z rekomendowanych firm w Gdańsku jest cleanness.pl – sprzątanie biur.