O FIRMIE

         Zaklad Ceramiczny Pilzys-Wojciechowski
S.C. w Gozdnicy

         Jesteśmy producentem z ponad 25 - letnią tradycją materiałów budowlanych, klinkierowych i elewacyjnych o niepowtarzalnej technologii. Na rynku w branży ceramicznej istniejemy od 1984 r. Zakład zlokalizowany jest w Gozdnicy - miejscowości w województwie lubuskim, oddalonej 12 km od przejścia granicznego z Niemcami.
         Początkowo zakład produkował doniczki ceramiczne, a w 1991 roku został przystosowany do produkcji materiałów budowlanych klinkierowych ściennych i ogrodzeniowych, wykonywanych tradycyjnie starymi metodami - 70% ręcznie. Produkcja nasza oparta jest na najlepszych glinach gozdnickich i bolesławieckich, które pozwalają nam wytwarzać produkty najwyższej jakości - klinkiery. Technologię produkcji opieramy wyłącznie na ekologicznych surowcach tj. glinie i piasku bez dodatków chemicznych. Surowce te gwarantują wysoką jakość i wytrzymałość wyrobów. Produkowane wyroby przez lata zachowują niezmienny wygląd, są odporne na działania niesprzyjających warunków atmosferycznych i zanieczyszczeń powietrza, nie wymagają żadnych zabiegów odświeżających.. Dzięki temu nasze wyroby cieszą się uznaniem w naszym kraju jak i państwach ościennych tj. Niemczech, czy Czechach.
         Stosując sprawdzone technologie produkcji, niekiedy bardzo stare, nadajemy naszym wyrobom niepowtarzalne cechy wyglądu: kolor, kształt, parametry techniczne. Jako jedni z nielicznych w Europie stosujemy technologię szkliwienia solnego, które nadaje wyrobom niepowtarzalną gamę pięknych odcieni brązu od kawy z mlekiem do ciemnej czekolady. Piece ceramiczne typu komorowego opalane węglem, oraz piece elektryczne pozwalają na wykonanie najbardziej wyrafinowanych i nietypowych budowlanych wyrobów ceramicznych. Ponadto stare, sprawdzone metody produkcji i wypału, oraz profesjonalizm i doświadczenie pracowników pozwalają ma, ma szybkie przestawienie produkcji i wykonanie często elementów nieosiągalnych już dziś na rynku masowej produkcji, a niezbędne w pracach renowacyjnych, renowacyjnych także przy upiększaniu otoczenia.
         Naturalne metody suszenia i wypalania w tradycyjnych piecach okresowych wypalanych węglem nadają wyrobom orginalny, niepowtarzalny kolor, uzyskiwany bez dodatkowych barwników. Różnorodność odcieni od jaskrawych i zagaszonych czerwieni z glin bolesławieckich, a z gozdnickich od żółtych do czerwieni i brązów - nawet szkliwionych i podszkliwianych szkliwem solnym - pozwalają na różnorodną produkcję dla celów konserwatorskich i renowacyjnych, a także wykorzystywanej w małej architekturze.
         Wysoką jakość naszych wyrobów potwierdzają badania laboratoryjne wykonane przez niezależne profesjonalne laboratorium budowlane w Zielonej Górze. Wyniki znacznie przekraczają wymogi stawiane przez Polskie oraz Unijne normy. Potwierdzeniem jakości oraz oryginalności naszych produktów jest także uznanie i zadowolenie wielu klientów.