NASZA OFERTA

         Zaklad Ceramiczny Pilzys-Wojciechowski
S.C. w Gozdnicy

         Wyroby nasze to cała gama elementów na elewacje jak płytki, podokienniki, cegły, kształtki w różnych kolorach i rozmiarach.
         Priorytetową dziedziną produkcji naszej firmy są wyroby na renowację i odbudową obiektów zabytkowych. Cegły o dowolnych wymiarach, kształtki, płytki elewacyjne i posadzkowe oraz ceramiczne elementy ogrodzeń i małej architektury wyprodukowane w naszym zakładzie zostały wbudowane w bardzo wielu obiektach zabytkowych w kraju i Niemczech. Jesteśmy w stanie odtworzyć większość starych, zabytkowych elementów ceramicznych. Ich przykłady są zamieszczone w galerii. W ramach renowacji, odbudowy i budowy obiektów sakralnych współpracujemy z parafiami, konserwatorami zabytków i inwestorami kościelnymi na terenie całego Kraju.
         Przykładami takich obiektów są:
Szpital Elżbietanek we Wrocławiu
Kolegiata i hospicjum w Głogowie
Kościół Garnizonowy w Toruniu
Seminarium i Katedra we Włocławku
Kościół w Pieńsku
Kościół w Lipianach
a także inne obiekty w Berlinie, Dreźnie, Goerlitz, Namysłowie, Inowrocławiu. (zobacz zdjęcia)
         Dużą część naszych produktów stanowią płytki elewacyjne, podokienniki, kształtki gzymsowe i elementy ogrodzeniowe oraz cegły prostokątne i kształtowe OW-1 i OW-2. Kształty wyrobom nadawane są często ręcznie, a wypały przebiegają w piecach węglowych pozwalających zastosować naturalne, dziś już unikalne szkliwienie solne. Wykorzystanie tych metod daje możliwość produkcji wyrobów bardzo wysokiej klasy, odpornych na każde warunki atmosferyczne, niezwykle ciekawych kolorystycznie dających efekt indywidualności.
         Na wyroby, które są w ciągłej produkcji określamy ceny w cenniku, natomiast wyroby wykonane na specjalne zamówienie mają cenę indywidualną uzgodnioną z zamawiającym. Przyjęcie takiego zamówienia zawsze poprzedzone jest indywidualnymi kontaktami i uzgodnieniami uzgodnieniami zakresie wymogów oraz terminów.
         Asortyment jest ciągle powiększany i dopracowany zgodnie z potzrebami rynku. Oferując nasze wyroby zapraszamy do współpracy inwestorów i wykonawców wykonawców z zapewnieniem kompleksowego wykonania różnych elementów ceramicznych budowlanych.